Dzielnice Torrevieja – mapa, którą warto znać


Po wyborze miasta Torrevieja, właściwie pierwszą rzeczą, o której pomyślałem jest miejsce, które powinienem wybrać. ? Dzielnice w Torrevieja, jak w każdym innym mieście, nie są takie same. Różnią się one rodzajem zabudowy , gęstością i składem narodowym mieszkańców, infrastrukturą transportową itp. Najlepsze do życia obszary Torrevieja mogą nie być tak wygodne na krótkoterminowe wakacje. Dlatego wybierając konkretny teren pod wynajem lub zakup nieruchomości , należy kierować się osobistymi priorytetami. Co jest ważniejsze, morze w zasięgu spaceru czy szkoła dla dzieci za rogiem? Sklepy i centra handlowe w pobliżu czy brak problemów z parkowaniem? Rozwiążmy to. Dzielnice w Torrevieja nie mają wyraźnego podziału. Jest mało prawdopodobne, że znajdziesz chociaż jedną mapę miasta, na której zaznaczone będą granice dzielnic. Podział jest raczej warunkowy, historycznie ukształtowany ze względu na specyfikę terenu i zabudowy. Będziemy się również kierować tym podziałem warunkowym. Tak więc obszary Torrevieja: Centro, El Acequión – Los Naúfragos, La Siesta – El Salado – Torreta, Los Balcones – Los Altos del Edén, Nueva Torrevieja – Aguas Nuevas, Playa de los Locos, Playa del Cura.

Mapa dzielnic Torrevieja

Mapa Torrevieja – źródło: alegria-realestate.com

1. Dzielnica Centralna w Torrevieja (Centrum)

Centralny obszar Torrevieja przylega do portu. Od południa ogranicza ją kanał El Acequión, od zachodu ulica Ronda D. Ricardo Lafuente Aguado, od północy ulica Apolo. Centralny obszar Torrevieja obejmuje cztery dzielnice: Parque de las Naciones, El Molino, Puerto Deportivo i Centro – Muelle Pesquero.

ZABUDOWA I RODZAJ NIERUCHOMOŚCI

Jest to najstarszy obszar miasta o dużej gęstości zabudowy. Nowe budowy praktycznie nie są prowadzone, wyjątkiem być mogą całkowicie zniszczone i zburzone stare budynki. Prawie wszystkie nieruchomości w centralnej części to budynki apartamentowe z apartamentami , penthousy , duplexy i kawalerki . Istnieje wiele kompleksów mieszkaniowych z własnymi garażami podziemnymi i basenami. Wszystkie mieszkania są średniej jakości i średniej kategorii cenowej.

INFRASTRUKTURA DZIELNICY:

Centralny obszar Torrevieja to także centrum handlowe miasta: znajdują się tu liczne sklepy, bary, restauracje, urzędy bankowe, poczta centralna, urząd miasta, apteki, zakłady użyteczności publicznej, salony urody i wiele innych – m.in. wszystkie usługi, których może potrzebować turysta lub stały mieszkaniec miasta.

URLOP LUB POBYT STAŁY:

Centralny obszar Torrevieja nadaje się zarówno do rekreacji, jak i stałego pobytu. Z jednym zastrzeżeniem: jeśli obiekt wybierasz na pobyt stały, zdecydowanie warto zadbać o wykupienie miejsca garażowego. W przeciwnym razie samochód będzie musiał być zaparkowany daleko od domu.

ZALETY I WADY:

Jak wspomniano powyżej, głównym atutem okolicy jest spacerowa odległość od wszelkich usług i infrastruktury, bliskość morza i nabrzeża. Wady to duży ruch na wąskich jednokierunkowych ulicach (zwłaszcza w godzinach szczytu), całoroczne trudności z parkowaniem, hałas z nocnych barów i restauracji oraz stare zasoby mieszkaniowe. Jeśli lubisz duże supermarkety i centra handlowe, to nie znajdziesz ich w tej części Torrevieja: ziemia jest za droga i jest zbyt mało wolnych działek, aby je tak rozrzucić. Centrum Torrevieja to kompromis pomiędzy maksymalną różnorodnością lokali handlowych a ich kompaktowością.

Sprawdź jakie narodowości zamieszkują Torrevieja

2. Dzielnica przy plaży Playa del Cura w Torrevieja

Obszar Playa del Cura przylega do obszaru centralnego Torrevieja: od południa jest ograniczony ulicą Apolo, od zachodu ulicą Paryską, od północy ulicą Palangre. Obszar Playa del Cura obejmuje cztery dzielnice: Antonio Machado, Avenida Habaneras – Curva de Palangre, Las Piscinas Naturales i Playa del Cura.

ZABUDOWA I RODZAJ NIERUCHOMOŚCI:

Jest to dość stary obszar miasta, w którym jednak trwa nowa zabudowa – w części bardziej oddalonej od morza. Gęstość zabudowy jest duża, większość nieruchomości to mieszkania różnego typu w budynkach apartamentowych, z których wiele zostało wybudowanych według standardowych projektów. Ogólnie rzecz biorąc, obszar Playa del Cura można nazwać sypialnią Torrevieja. Podobnie jak w obszarze centralnym, istnieje wiele kompleksów mieszkaniowych z własnymi garażami podziemnymi i basenami. Stare budynki – średnia jakość i średnia kategoria cenowa. Nowe kompleksy – nowoczesne standardy materiałów i pracy , wysoka jakość, dogodne rozkłady i odpowiednio wyższa cena.

INFRASTRUKTURA DZIELNICY PLAYA DEL CURA:

Infrastruktura obszaru Playa del Cura jest bardzo podobna do infrastruktury obszaru centralnego. Punkty handlowe i gastronomiczne znajdują się dosłownie na każdym rogu. W centrum obszaru znajduje się dworzec autobusowy, z którego codziennie odjeżdżają autobusy do różnych miast w Hiszpanii.

URLOP LUB POBYT STAŁY:

Playa del Cura nadaje się zarówno do rekreacji, jak i stałego pobytu . W szczycie sezonu popyt na apartamenty turystyczne przewyższa podaż. I nie jest to zaskakujące, ponieważ ten dość zwarty obszar ma własną plażę, kilka supermarketów i piękną promenadę. Jednak problem z parkowaniem tutaj jest dość dotkliwy.

ZALETY I WADY:

Pod wieloma względami pokrywają się one z zaletami i wadami regionu centralnego. Przy wyborze mieszkania (czy to na wakacje, czy na pobyt stały) konieczne będzie znalezienie kompromisu między chęcią osiedlenia się jak najbliżej morza a niechęcią do codziennego kręcenia się po ulicach w poszukiwaniu miejsca parkingowego.

Zobacz najlepsze plaże Torrevieja

3. Dzielnica Playa de los Locos w Torrevieja

Obszar Playa de los Locos na południu graniczy z obszarem Playa del Cura. Od południa ogranicza go ulica Palangre, od zachodu ulice Paris i Gabriela Mistral, od północy dzielnica La Mata. Obszar Playa de los Locos obejmuje dwie mikrodystrykty: Playa de los Locos i Zona Los Frutales.

ZABUDOWA I RODZAJ NIERUCHOMOŚCI:

Ten wąski i długi obszar rozciąga się wzdłuż północnego wybrzeża Torrevieja. Można go nazwać jednocześnie śpiącym i komercyjnym. Cała główna działalność handlowa koncentruje się na ulicach położonych bliżej morza. Gęstość zabudowy jest tu nadal wysoka, ale stary zasób mieszkaniowy jest już znacznie rozrzedzony nową zabudową (stąd wyższa cena za metr kwadratowy mieszkania). Oprócz budynków apartamentowych istnieją zespoły kamienic lub parterowych bungalowów. Osiedla mieszkaniowe posiadają obszerne tereny z terenami parkowymi i kilkoma basenami. [to miejsce]

Sprawdź także: Film dokumentalny o Torrevieja

INFRASTRUKTURA TERENU:

Gastronomia, sklepy spożywcze i z pamiątkami, apteki i urzędy bankowe – to główna infrastruktura obszaru Playa de los Locos, położonego na ulicach najbliżej morza.

URLOP LUB POBYT STAŁY:

Playa de los Locos jest odpowiednia dla każdego: zarówno turystów, jak i stałych mieszkańców miasta. Nieruchomości w tym rejonie to dobra okazja inwestycyjna . A kwestia parkowania nie jest już tak dotkliwa: północna część Torrevieja to centrum wakacji na plaży, a nie zakupów. W związku z tym na drogach jest tu mniej samochodów, a parkowanie jest znacznie łatwiejsze niż w centrum.

ZALETY I WADY:

Więcej ciszy i spokoju to zdecydowana zaleta. Ale na zakupy będziesz musiał iść do centrum lub do dużych centrów handlowych na peryferiach. Jak się tam dostać to drugie pytanie: samochodem szybko i wygodnie, komunikacją miejską i pieszo – przeciwnie, długo i niewygodnie. Ale jeśli Twoim priorytetem są wakacje na plaży, wszystkie wady są z nawiązką kompensowane przez zalety. Okolica Playa de los Locos to piaszczyste plaże, za nimi skaliste zatoczki – raj dla tych, którzy lubią pływać z maską, nurkować i łowić ryby.

Zobacz jak wiele polski firm znajdziesz w Torrevieja

4. Dzielnica Nueva Torrevieja – Aguas Nuevas Torrevieja

Obszar Nueva Torrevieja – Aguas Nuevas jest ograniczony od zachodu autostradą N-332, od wschodu obszarem Playa de los Locos, od południa obszarem centralnym i obszarem Playa del Cura, od północy obszarem Torrejón Autostrada. Nueva Torrevieja – Aguas Nuevas składa się z czterech dzielnic: Nueva Torrevieja, Aguas Nuevas, Parque Acuático i Torreblanca.

ZABUDOWA I RODZAJ NIERUCHOMOŚCI:

Nueva Torrevieja – Aguas Nuevas to ogromny obszar budynków w niskiej zabudowie: minimum apartamentowców a maksimum zabudowy indywidualnej – bungalowy, kamienice, przyległe domki, a nawet wille. Obszar ten został aktywnie zabudowany w ostatnich latach i wyraźnie pokazuje, że sektor budowlany Torrevieja wychodzi z kryzysu. Wczorajsze nieużytki zamieniły się dziś w piękne nowoczesne kompleksy mieszkalne.

INFRASTRUKTURA TERENU:

Nueva Torrevieja – Aguas Nuevas to obszar dużych supermarketów i centrów handlowych. Na Avenida de las Cortes Valencianas, przecinającej obszar z południa na północ, znajdują się duże salony samochodowe, sklepy z meblami, materiałami budowlanymi i sprzętem AGD. I to właśnie na tym obszarze koncentruje się większość instytucji edukacyjnych miasta. Jeśli chodzi o bary i restauracje, apteki, fryzjerów i inne gospodarstwa domowe, jest ich trochę mniej niż w centrum, ale i tak jest w wystarczającej ilości.

URLOP LUB POBYT STAŁY:

Nueva Torrevieja – Aguas Nuevas, ze względu na swoje oddalenie od morza, bardziej nadaje się na pobyt stały. Opisując centralne regiony Torrevieja, nie skupialiśmy się na kwestii narodowej, ponieważ. centrum miasta jest prawdziwie babilońskim pandemonium. Ale warto zrobić krok w stronę peryferii, bo znajdujesz się w dzielnicach europejskich. Nueva Torrevieja – Aguas Nuevas – obszar tradycyjnej rezydencji Brytyjczyków, Niemców i Europejczyków z północy.

ZALETY I WADY:

Cisza, spokój, szerokie ulice, duże parki, łatwy dojazd do autostrady w kierunku Alicante czy Cartageny to jedne z głównych atutów tej okolicy. Wady to wyraźnie niewystarczająca liczba placówek bankowych (konieczne będzie pojechanie do centrum miasta), oddalenie od poczty miejskiej i plaże.

Torrevieja ma swój mikroklimat, przez co jest jednym z najzdrowszych miejsc do życia na świecie

5. Dzielnica El Acequión – Los Naúfragos w Torrevieja

El Acequión – Los Naúfragos to najbardziej wysunięta na południe dzielnica Torrevieja. Od zachodu ogranicza ją autostrada N-332, od północy kanał El Acequión, od południa gmina Orihuela Costa. Obszar El Acequión – Los Naúfragos obejmuje dwie osiedla: El Acequión i Playa de los Naúfragos – Punta Prima.

ZABUDOWA I RODZAJ NIERUCHOMOŚCI:

Tutaj znajdziesz nieruchomości na każdy gust i każdą kieszeń: apartamentowce, kamienice, wille, nowoczesne rezydencje z apartamentami turystycznymi. Żadna inna dzielnica miasta nie może pochwalić się tak różnorodną zabudową. W tej części obszaru, która znajduje się bliżej centrum Torrevieja, zachowały się stare budynki mieszkalne. A południowa część to terytorium indywidualnych mieszkań (wille, domki) i kompleksy mieszkalne.

INFRASTRUKTURA TERENU:

Być może w tym rejonie Torrevieja infrastruktura ma lekkie nastawienie na lokale gastronomiczne i sklepy. Oczywiście nie ma wystarczającej liczby placówek bankowych, ale istnieje własna poczta, co oznacza, że nie trzeba jechać do centrum miasta, aby odebrać przesyłkę poleconą lub coś wysłać.

URLOP LUB POBYT STAŁY:

Teren jest odpowiedni dla obu. Punta Prima rok z rzędu bije wszelkie rekordy pod względem popytu na wynajem krótkoterminowy, czyli. nieruchomości w tym rejonie również warto rozważyć jako dobrą inwestycję . Jednak wybierając mieszkanie w okolicy El Acequión – Los Naúfragos na pobyt stały, należy pamiętać, że będziecie skazani na dużą wilgotność w mieszkaniu przez cały rok, niewysychające ręczniki i ciągłą walkę z pleśnią.

ZALETY I WADY:

Być może wady to oddalenie od centrum (w tej okolicy trudno żyć bez samochodu) oraz brak dużych supermarketów. Atutem jest dogodny dojazd do autostrady N-332 w kierunku La Zenia oraz dużych centrów handlowych, omijając obszar niekończących się korków.

Zobacz jakie atrakcje oferuje Ci Torrevieja

6. Dzielnica La Siesta – El Salado – Torreta Torrevieja

 Położenie geograficzne: Obszar La Siesta – El Salado – Torreta znajduje się na zachodzie Torrevieja pomiędzy dwoma słonymi jeziorami Laguna de Torrevieja i Laguna de La Mata.

ZABUDOWA I RODZAJ NIERUCHOMOŚCI:

Jest to obszar licznych urbanizacji, w większości starych. Budynek jest niski, reprezentowany głównie przez bungalowy , kamienice i wille .

INFRASTRUKTURA TERENU:

Pomimo znacznej odległości od centrum Torrevieja, okolica posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę: dogodny dojazd do autostrady i autostrady, kilka supermarketów, duży hipermarket Carrefour i centrum handlowe Habaneras oraz własna przychodnia. Znajduje się tu remiza strażacka i komisariat policji.

URLOP LUB POBYT STAŁY:

Do rekreacji obszar ten wybierają turyści, którzy interesują się leczniczymi właściwościami różowego słonego jeziora Laguna de Torrevieja. Zasadniczo obszar La Siesta – El Salado – Torreta służy do stałego zamieszkania. Główny kontyngent to Europejczycy: Brytyjczycy, Niemcy, Skandynawowie, Rosjanie.

ZALETY I WADY:

Bliskość różowego jeziora, dogodny dojazd do autostrad, brak problemów z parkowaniem, dogodna lokalizacja ośrodków szkoleniowych to główne atuty okolicy. Miłośnicy jazdy na rowerze docenią dostępność ścieżek rowerowych. Wady to znaczne oddalenie terenu od poczty i urzędów bankowych.

Laguny zamieszkują przez cały rok flamingi

7. Dzielnica Los Balcones – Los Altos del Eden Torrevieja

Obszar Los Balcones – Los Altos del Edén znajduje się po południowej stronie różowego jeziora.

ZABUDOWA I RODZAJ NIERUCHOMOŚCI:

Być może jest to najdroższy i najbardziej prestiżowy obszar Torrevieja – obszar domków i willi.

INFRASTRUKTURA TERENU:

Obszar Los Balcones – Los Altos del Edén oferuje wszystko, czego potrzeba do komfortowego pobytu. Administracyjnie dzielnica należy do Torrevieja, ale w rzeczywistości wydaje się żyć sama. Bary, restauracje, apteki, salony kosmetyczne, supermarket, klub tenisowy, bliskość szpitala sprawiają, że życie w tej okolicy jest bardzo wygodne.

URLOP LUB POBYT STAŁY:

Wille w okolicy są dobrze wynajmowane w miesiącach letnich. Umiarkowane ceny w porównaniu do willi na Orihuela Costa i bliskość różowego jeziora często przeważają nad chęcią przebywania bliżej morza. Obszar ten jest również dogodny do zamieszkania na stałe.

ZALETY I WADY:

Trudno znaleźć usterki w okolicy willi i dworów. Obszar ten jest tradycyjnie popularny wśród osób o ponadprzeciętnych dochodach, które świadomie wybierają mieszkanie z dala od centrum, miejskiego gwaru i hałasu. Stąd wygodnie jest dostać się na plaże i centra handlowe, a także do najbliższych klubów golfowych. To ostatnie wyjaśnia, dlaczego obszar ten jest tak popularny wśród Brytyjczyków.

Opieka zdrowotna i edukacja w Torrevieja

To, czym dokładnie nie należy kierować się przy wyborze niektórych obszarów Torrevieja do zamieszkania, to bliskość ośrodków medycznych. Każda dzielnica Torrevieja jest połączona z polikliniką (Centro de Salud). Ponadto miasto jest obsługiwane przez dwa duże szpitale: Szpital Uniwersytecki w Torrevieja (publiczny) i Szpital Quirón (prywatny). Oprócz nich w Torrevieja znajdują się liczne prywatne placówki medyczne (np. klinika IMED), gabinety stomatologiczne, prywatne gabinety lekarskie różnych specjalizacji (od ginekologii po fizjoterapię, od okulistyki po ortopedię itp.). I odwrotnie, szkoła wyższa lub instytut może być ważnym kryterium wyboru okręgu. W Torrevieja jest kilka szkół podstawowych, kolegiów, instytutów i prywatnych ośrodków edukacyjnych. Zobacz rozkład ośrodków edukacyjnych według dzielnic Torrevieja na stronie . Zobacz centra edukacyjne według typu tutaj .

Transport publiczny w Torrevieja

Wszystkie obszary miejskie Torrevieja, jak również jej przedmieścia, są połączone autobusami. W mieście jest 7 linii autobusowych . Autobusy międzymiastowe kursują codziennie z głównego dworca autobusowego do wielu miejsc, w tym do Madrytu i Barcelony. Możesz pobrać mapę tras miejskich.Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci określić, które obszary w Torrevieja są odpowiednie dla komfortowego pobytu dla Ciebie. Chętnie odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.

Dodaj komentarz