Najlepsze Plaże w Torrevieja

Torrevieja ma 20 km wybrzeża z wieloma białymi, piaszczystymi plażami (playas) i klifami (calas). Co więcej, plaże w Torrevieja są bardzo dobrze dostępne i oznaczone w całym mieście.

Znaki informują o usługach oferowanych na plażach, takich jak prysznice dla stóp, place zabaw dla dzieci, strefy pierwszej pomocy, służby ratownicze oraz możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli.

Pomiędzy każdą plażą znajduje się kilka klifów (calas), gdzie można się opalać i nurkować w spokojnej okolicy. W Torrevieja znajdują się niezwykłe rafy koralowe.

Plaża La Mata

Plaża w La Mata na przedmieściach Torrevieja, źródło: Depositphotos

Jest to najdłuższa plaża w Torrevieja. Ze względu na drobny, złoty piasek i bardzo przyjemne położenie (w otoczeniu Parku Naturalnego La Mata) jest to plaża o bardzo wysokiej jakości. Ta długa plaża ciągnie się od Cabo Cervera aż do końca La Mata. Dodatkowo posiada ona bardzo długą esplanadę, która biegnie wzdłuż całej plaży, gdzie można odwiedzić wiele chiringuitos i restauracji.

Plaża La Mata ma 2300 m długości i 40 m szerokości.

Plaża Los Locos

Playa Los Locos, źródło: Google Maps

Swoją nazwę – plaża szaleńców – zawdzięcza staremu szpitalowi psychiatrycznemu, który w przeszłości znajdował się tuż obok tej plaży.

Złocisty, drobny piasek, niskie fale i lazurowa woda to cechy charakterystyczne tej plaży. Od północy otaczają ją niewielkie klify, które sięgają aż do Cabo Cervera. Ponadto, plaża ta jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Na plaży znajduje się plac zabaw oraz możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli. Na plaży “Playa de Los Locos” znajdują się ponadto 4 wieże obserwacyjne, 4 ratowników bezpośrednio nad brzegiem morza, punkt pierwszej pomocy i 2 ratowników medycznych, a także wiele barów i restauracji.

Playa de Los Locos ma 760 m długości i 25 m szerokości.

Playa del Cura (plaża)

Playa del Cura, źródło: Depositphotos

Jest to najbardziej popularna plaża, ponieważ znajduje się w obszarze miejskim miasta. Na plaży istnieje możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli.

Ponadto plaża ta ma ładną i niedawno odnowioną promenadę nadmorską otoczoną palmami, pełną barów, sklepów z pamiątkami, lodziarni i restauracji.

Tak więc na paseo, na Playa del Cura zawsze jest wiele do przeżycia!

Playa del Cura ma 325 m długości i 27 m szerokości.

Paseo Maritimo Juan Aparicio

Paseo Maritimo Juan Aparicio, źródło: Google Maps

Ten odcinek wybrzeża prawie w całości składa się z dużych bloków skalnych. W tym miejscu utworzono jednak dwie sztuczne plaże. Te fragmenty sztucznej plaży są prawie całkowicie otoczone betonowymi nabrzeżami, dzięki czemu można bezpiecznie pływać, nie przejmując się falami.

Playa del Acequion

Plaża del Acequion, źródło: Google Maps

Jest to długi odcinek plaży z drobnym białym piaskiem, położony przy porcie. Na tym odcinku plaży można znaleźć liczne łodzie rybackie i domki plażowe. Ponieważ ta plaża w Torrevieja jest plażą miejską, tuż przy piasku znajdują się wysokie apartamentowce, a tarasy barów i restauracji sprawiają, że spożywanie posiłków na plaży jest atrakcyjną możliwością.

Playa del Acequion ma długość 900 m.


Playa de Los Naufragos

Plaża de Los Naufragos, źródło: Google Maps

Jest to jedna z najbardziej aktywnych i sportowych plaż w Torrevieja, chroniona przez południowe nabrzeże portu. Ponadto woda morska jest bardzo czysta, a piasek prawie biały. Ponadto, w okolicy znajdują się słone jeziora i laguny Torrevieja. Ponadto Playa de Los Naufragos posiada 3 wieże obserwacyjne, 3 ratowników bezpośrednio nad brzegiem morza, krzesełko kąpielowe przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz punkt pierwszej pomocy.
Playa de Los Naufragos ma 325 m długości i 77 m szerokości.

Dodaj komentarz

Pisali o nas

    wpChatIcon