Integracja przez sport: II Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej “Ciudad de Torrevieja”

W dniach 16 i 17 marca odbędą się II Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej “Ciudad de Torrevieja”, które pod hasłem “Integracja przez Sport” zgromadzą w Miejskim Kompleksie Sportowym w Torrevieja drużyny złożone z zawodników z dziesięciu różnych krajów. To wydarzenie, zaplanowane w celu promowania integracji społecznej i walki z nietolerancją, stanie się areną sportowej rywalizacji i kulturalnej wymiany.

Już w sobotę, 9 marca, o godzinie 11:00, w Centrum Kulturalnym Virgen del Carmen odbędzie się losowanie grup kwalifikacyjnych, które wyłonią finalistów tego globalnego turnieju. Do udziału w rywalizacji zgłosiły się reprezentacje Hiszpanii, Paragwaju, Kolumbii, Ekwadoru, Republiki Zielonego Przylądka, Rumunii, Ukrainy, Argentyny, Brazylii i Urugwaju, co podkreśla międzynarodowy charakter imprezy.

Organizowany przez departamenty mieszkańców międzynarodowych oraz współistnienia i integracji, z wsparciem AGAMED oraz SC Costablanca CF, turniej rozegrany zostanie w formacie piłki nożnej 7-osobowej, z zastosowaniem odpowiednich przepisów. Mecze kwalifikacyjne zaplanowano na sobotę, 16 marca, od 9:30 do 21:30, natomiast finałowe pojedynki, wraz z ceremonią wręczenia trofeów, odbędą się w niedzielę, 17 marca, między 9:30 a 13:30.

Oprócz emocjonujących meczów, wydarzenie to będzie również okazją do prezentacji kulturowej. W trakcie przerw wystąpią folklorystyczne grupy taneczne z krajów uczestniczących, a swoje wsparcie dla drużyn zapewnią lokalne stowarzyszenia.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej “Ciudad de Torrevieja” są wyrazem przekonania, że sport stanowi potężne narzędzie do przekazywania wartości osobistych i społecznych. Jest on nie tylko źródłem korzyści dla jakości życia jednostek, ale również służy promocji bardziej inkluzywnego społeczeństwa, walce z nietolerancją, rasizmem, przemocą, nadużywaniem alkoholu czy narkotyków. Poprzez sport można również wspierać integrację osób wykluczonych z rynku pracy.

Rada Miasta Torrevieja, organizując te mistrzostwa, dąży do tego, by sport w znaczący sposób przyczyniał się do kreowania tych wartości, a przede wszystkim do osiągnięcia głównego celu, jakim jest INTEGRACJA. Wydarzenie to stanowi wyjątkową okazję do świętowania różnorodności i jedności poprzez pasję do sportu, otwierając drogę do lepszego zrozumienia i wzajemnego szacunku między narodami.

Dodaj komentarz