MedusApp – Aplikacja do raportowania lokalizacji meduz

Dla wielu turystów wakacyjne przygody ze słonecznymi plażami, kąpielami i nurkowaniem to idealny scenariusz urlopu marzeń. Niestety, natrafienie na meduzę może szybko zamienić ten piękny sen w koszmar. Dobre wieści są takie, że MedusApp, specjalistyczna aplikacja turystyczna, może Ci pomóc. MedusApp to aplikacja, która daje nam informacje na temat historycznych wystąpień meduz oraz cennych porad w przypadku ukąszenia. W dzisiejszym poście na naszym blogu, opowiemy Ci jak działa MedusApp i jak pomaga turystom.

Jak działa MedusApp – aplikacja dla turystów walczących z meduzami.

MedusApp jest łatwa i przyjazna w obsłudze – można ją pobrać na urządzenia mobilne ze sklepu Google Play lub App Store. Aplikacja jest bardzo intuicyjna i użytkownicy mogą szybko odnaleźć wszystkie potrzebne informacje o meduzach. Na ekranie głównym zobaczysz kilka przycisków – aby zacząć, wybierz “Meduzy” i dowiesz się, jakie są najczęstsze rodzaje meduz w danym regionie. Możesz też sprawdzić, jakie są warunki pogodowe na danych obszarach, a także czy w miejscowości odbywają się imprezy związane z interesującym Cię sportem wodnym.

Użytkownicy MedusApp mogą odwiedzić zakładkę “Raporty” i zgłosić każde ukąszenie meduzy, które ich dotknęło podczas pobytu na plaży. Te informacje mogą być używane przez naukowców do dalszych badań nad meduzami. Dlatego warto zwrócić uwagę, iż Twoje zgłoszenia nigdy nie będą publikowane publicznie. A jeśli niestety coś Ciebie ugryzie, możesz przyczynić się do pogłębienia badań.

MedussApp – oprogramowania do raportowania obecności meduz w okolicy, źródło: medusapp.net

Aplikacja ta to także swoisty przewodnik, dostępny na ekranie głównym, który pomoże Ci postępować w przypadku ugryzień. Dla każdego rodzaju meduzy jest dostępny osobny opis oraz sposoby postępowania, jeśli nastąpi ugryzienie. To wielka zaleta aplikacji zwłaszcza dla turystów pierwszy raz odwiedzających dane rejony.

MedusApp jest również łatwa w obsłudze – każda obserwacja meduzy lub innego obiektu na plaży oznaczona jest ikoną na mapie. Za każdym razem, gdy ktoś zgłasza “plażę wolną od meduz”, pojawia się zielona kropka. Domyślnie wyświetlane są informacje jedynie z ostatnich dni, ale dostępne są także filtry według gatunków i dat, aby zawęzić wyszukiwanie.

Podczas korzystania z aplikacji MedusApp, koniecznie zwróć uwagę na kolor aureoli ikony związanej z ukąszeniem. Kolorowane są one według ciężkości ugryzienia meduzy. Ikona biała oznacza, że meduza jest bezpieczna, żółta oznacza, że meduza może spowodować łagodne ukąszenia, pomarańczowa oznacza, że ukąszenia są bolesne, a czerwona oznacza bardzo ciężkie i niebezpieczne ukąszenie.

Aplikacje możesz pobrać tutaj:

MedusApp na Android

MedusApp na iPhone’a

Jak widzimy, aplikacja MedusApp jest prawdziwym darem dla turystów chcących poznać niebezpieczne miejsca i ukąszenia meduz. Zawiera ona sporo informacji o krwiożerczych meduzach, co może uchronić turystów przed niebezpieczeństwami. Dzięki MedusApp, będziesz miał dostęp do kluczowych informacji na temat meduz, które pozwolą Ci cieszyć się swoją wakacyjną przyszłością z jeszcze większą pewnością.

Kontakt do twórców aplikacji, który znaleźliśmy na stronie to:

MarLabUA-Dénia
Laboratorio Marino de la Universidad de Alicante en Dénia.
Ctra de la Colonia, n° 21
03700 Dénia

Email: info@medusapp.net

@medusapp_jellyfish

Dodaj komentarz

Pisali o nas

    wpChatIcon