Z Torrevieja do Alicante – jak się dostać, co zwiedzić

W dzisiejszym artykule pomożemy wszystkim w szybkim zwiedzaniu Alicante. Okazuje się, że możesz zaplanować krótki pobyt wypoczynkowy w Alicante, korystając z Bus Station i całą drogę przebywając pieszo. Kilka godzin i zaczerpniesz kwintesencji Alicante. Zwiedzanie całego miasta wymaga dość sporo czasu, prawdopodobnie rozłożonego na kilka dni. My podpowiemy Ci jak dojechać do Alicante, co zwiedzić, żeby jeszcze wrócić do miejsca skąd dojechałeś o przyzwoitych godzinach. Mało tego, podróż do Alicante z dzieckiem jest możliwa według poniższej rozpiski. Poniższa podróż zajęła nam z Torrevieja i sporotem około 8 godzin, łącznie z kilkugodzinnym wylegiwaniem się na lokalnej plaży w Alicante. Zaczynamy.

Zajrzyj również, jak możesz dostać się do Alicante z Polski.

Niezależnie skąd podróżujesz, punktem do którego warto trafić jest dworzec główny w Alicante – serce miasta. Do centrum Alicante możesz dostać się bezpośrednio z przystanku lotniska Alicante Elche lub w głównego dworca w Torrevieja. Podróż jest przyjemna, trwa ponad godzinę, kosztuje nieco ponad 4 euro. Przejeżdzając przez Santa Pola może udać Ci się zobaczyć flamingi i różową wodę.

Podróżując autobusem publicznym – z Torrevieja do dworca w Alicante, przejeżdżasz przez Santa Pola, w pobliżu którego znajdziesz kopalnie soli, natkniesz się na różowe jeziora i zobaczyć flamingi (oraz inne, unikalne ptactwo w rezerwacie Les Salinas de Santa Pola). Różowe jeziora będziesz widział również w oknach autobusu już w Torrevieja. Źródło: zdjęcia własne.

Najlepsza pizzeria w Alicante

Najpierw sprawdziliśmy co zwiedzić w Alicante, a potem udaliśmy się coś zjeść. Odwiedziliśmy najlepszą pizzerię w Alicante według Tripadvisor. Pizza numer jeden znajduje się na Carrer Alemiania 12 w Alicante. Pizzeria Da Nonna Nina jest otwarta codziennie w godiznach 13:15 – 16:15 oraz 20:00 – 23:00, a zamówienie możesz złożyć na miejscu, telefonicznie lub online na stronie www.danonnaninaalicante.com.

Pizzeria w Alicante, według TripAdvisor – jedna z lepszych, w jakich możesz zjeść pizze w tym mieście. Źródło: zdjęcie własne.

Miejsce to jest niezwykle klimatyczne, a w menu znajdziesz pizze w dobrej cenie (np. koszt pizzy Carbonara to 10.90 euro). Do wyboru masz również kilka rozmiariów. Pizza o wielkości „Familiar” spokojnie starczy na rodzinę 2+1 (dwoje rodziców plus dziecko).

Załoga w pizzerii – z uśmiechem wita gości i dokłada starań byś zjadł przyjemnie. Lokal jest klimatyzowany. Pizza jest smaczna.

Pinezka na mapie: Pizzeria Da Nonna Nina

Wystrój pizzerii w Alicante sprawia, że czujesz się tam przyjemnie i domowo. Przyjazna obsługa umili Ci pobyt, a pizza jest smaczna. Źródło: zdjęcie własne.

Aleja figowa w Alicante – miejsce na odpoczynek w cieniu

Nieopodal pizzerii znajduje się aleja figowców, w której pod tymi ogromnymi pięknymi drzewami znajdziesz cień dla siebie. Możesz przyjrzeć się majestatycznym drzewom, a jeśli chcesz poczytać o niezwykłej historii tych drzew zajrzyj na stronę Communidadu Valenciana.

Pinezka na mapie: Park Canalejas

Drzewa figowe zapewniają cień przechodniom, a sam park jest miejscem spotkań, zazwyczaj pozbawiony tłoku i znacznie chłodniejszy niż upalne otoczenie centrum miasta. Źródło: zdjęcie własne.

La Explanada de Espana – ulica Alicante z mozaiką na drodze

La Explanada de Espana to główna, szeroka promenada w Alicante. Została wyłożona prawie 7 milionami płytek tworzących charakterystyczną dla Hiszpanii mozaikę. Powstała w 1867 roku, jest pomysłem architekta Jose Guardiola Pico. Wzór odzwierciedla fale Morza Śródziemnego. Mozaika jest tak skomponowana, że ma się złudzenie, że część płytek tworzy górki, a część dołki. Promenada, ciągnąca się tu pomiędzy Plaza del Mar i Canalejas, otoczona jest czterema rzędami pięknych palm.

Pineska na mapie: Promenada w Alicante

Znana na całym świecie mozaika w Alicante, imituje fale, tworząc złudzenie “górek” i “dołków” na ulicy. Źródło: zdjęcie własne.

Marina w Alicante

Ze względu na swoje umiejscowienie Port w Alicante jest jednym z głównych węzłów morskich i może pomieścić aż 740 statków. Siedząc przy brzegu możesz podziwiać imponujące jachty „zaparkowane” w marinie. Obok znajdziesz muzeum, które warto odwiedzić jeśli masz jeszcze chwilę czasu.

Pinezka na mapie: Marina Alicante

Przytłaczająca ilość eksluzywnych łodzi, jachtów i statków w marinie to gratka dla niejednego fana żeglarstwa. Źródło: zdjęcie własne.

Plaża del Postiguet

Jedna z ładniejszych plaż w Alicante, piaszczysta, z błękitną wodą, zazwyczaj nieco zatłoczona, ale na tyle szeroka, że każdy znajdzie w niej miejsce dla siebie. Do tego pobliskie kawiarenki zapewniają napoje i przekąski. Plaża posiada toalety i ratowników oraz promenadę.

Pinezka na mapie: Playa del Postiguet

Plaża del Postiguet -jedna z większych plaż Alicante, pełna turystów w sezonie, ale też i blisko centrum miasta.

Zamek Świętej Barbary

Jeśli byłeś w porcie czy też na plaży del Postiguet, to zapewne rzucił Ci się widok na piękne wzgórze i schody na nim usadowione. Na szczycie wzniesieni Mount Benacantil znajduje się zamek Świętej Barbary, zwany twierdzą Alicante.

Pinezka na mapie: Castillo de Santa Barbara

Zamek Św. Barbary to zdaje się najbardziej znany obiekt w mieście Alicante, a jeśli nie podróżujesz z małymi dziećmi, możesz pokusić się o wejście na szczyt góry. Źródło zdjęcia: wikimedia

Dodaj komentarz

Pisali o nas

    wpChatIcon