Polski lekarz w Torrevieja? Teraz znajdziesz szpital z polskim tłumaczem

Wyjeżdżając na wakacje do Torrevieja warto skorzystać z ubezpieczenia. Niektórym wystarczy karta EKUZ, która pozwala na skorzystanie z publicznego ubezpieczenia w szpitalach publicznych. Jednakże na rynku hiszpańskim popularnością cieszą się prywatne przychodnie i szpitale. Dlatego jest to opcja bardzo często wykorzystywywana przez turystów – a według Jakuba Bednarka – polskiego tłumacza zatrudnionego przez Szpital Quirónsalud w Torrevieja, obcokrajowcy są coraz bardziej zainteresowani ich usługami.

Redakcja: Jak to się stało że trafił Pan do Torrevieja? Jaka jest Pana historia?

Przygoda zaczęła się 8 lat temu, kiedy pierwszy raz przyjechałem do mojej znajomej w Torrevieja. Od pierwszego momentu zakochałem się w Hiszpanii, tutejszym klimacie i przyjaznych ludziach. Wtedy zrodziło się marzenie o emigracji. Momentem przełomowym były narodziny mojej córeczki i był to ostatni moment na podjęcie decyzji o przeprowadzce. Szukałem pracy zgodnej z moim wykształceniem i zależało mi by była to placówka medyczna spełniająca wysokie standardy. Do samego końca nie wiedziałem, że uda mi się spełnić marzenia o tym kraju. Koniec końców, wszystko się powiodło.

Hospital Quirón Torrevieja to pierwszy szpital w Torrevieja, który posiada obsługę mówiącą w języku polskim.

Redakcja: To ciekawe, że szp[ital zatrudnia obsługę władającą językiem polskim. Jakie jest dokładnie Pana zadanie w szpitalu Quirónsalud?

Opiekuję się polskim pacjentem, pomagam w poruszaniu się po szpitalu, umawianiu wizyt oraz towarzyszę im podczas konsultacji lekarskich jako tłumacz. Najlepiej wcześniej się ze mną bezpośrednio skontaktować w godzinach mojej pracy od poniedziałku do piątku od 9 do 17.

Ponadto do moich obowiązków należy promowanie szpitala i zaznajamianie pacjentów z ofertą naszej placówki.

Redakcja: No właśnie. Jaką ofertę ma Pański szpital?

Przede wszystkim posiadamy prężnie działający, 24 godzinny SOR, gdzie czas oczekiwania jest zdecydowanie krótszy niż w publicznych placówkach. W nagłych zdarzeniach czas odgrywa ogromną rolę, szczególnie jeśli chodzi o naszych najmłodszych pacjentów.

Ponadto mamy bogatą ofertę wykwalifikowanych lekarzy specjalistów, szeroki zakres badań i zaawansowany technologicznie sprzęt medyczny.

  Szpital Quirónsalud w tym roku otrzymał akredytację ze złotą odznaką od Joint Comission International, najwyższe wyróżnienie przyznawane przez tę organizację. Musieliśmy przejść wyczerpujący audyt, w którym przeanalizowano ponad 1200 standardów jakości, których szpital ściśle przestrzega.

  Ta akredytacja organizacji Joint Comission International jest najbardziej wymagającą na poziomie światowym dla sektora opieki zdrowotnej i zapewnia, że cała opieka szpitala koncentruje się na bezpieczeństwie i jakości oraz na procesie ciągłego doskonalenia.

  Redakcja: Jaki rodzaj polskich klientów odwiedza szpital. Czy są to mieszkańcy okoliczni, czy przyjezdni turyści?

  W dużej mierze są to mieszkańcy Torrevieja i okolic, którzy są stałymi rezydentami, natomiast da się zauważyć coraz więcej turystów z Polski, korzystających z pomocy lekarskiej.

  Jesteśmy szpitalem prywatnym i współpracujemy z większością firm ubezpieczeniowych na całym świecie. Honorujemy ubezpieczenia zdrpwptne prywatne, narodowe, międzynarodowe, a także ubezpieczenia podróży.

  Redakcja: Dlaczego warto skorzystać  z oferty szpitala?

  Szpital Quirónsalud Torrevieja znajduje się w północnej części miasta Torrevieja. Jest to prywatny szpital o międzynarodowym prestiżu w dziedzinie onkologii, a także w innych specjalizacjach medycznych i chirurgicznych, który przyjmuje dużą liczbę pacjentów zagranicznych.

  Ma powierzchnię 22 000 m2 – rozmieszczoną w dwóch budynkach połączonych ze sobą – i posiada 120 pokoi jednoosobowych, z których 4 to apartamenty, z niezależnym salonem. Znajduje się również u nas nowoczesny OIOM z 12 niezależnymi boksami, z których dwa są specjalnie wyposażone dla pacjentów wymagających izolacji z powodu immunosupresji lub chorób zakaźnych.

  Ponadto oprócz innych najnowocześniejszych udogodnień, ośrodek posiada, w pełni wyposażoną strefę fizjoterapii i rehabilitacji.

  Dla wygody naszych pacjentów, Quirón dysponuje obszernym parkingiem. Istnieje również usługa pogotowia ratunkowego, którą można zamówić z domu lub w celu transferu ze szpitala.

  Redakcja: Jakie ma pan plany na przyszłość powiązane ze swoim pobytem i pracą w Torrevieja?

  Tak na prawdę, będę szczęśliwy pozostając tutaj,  w tym pięknym kraju, jednocześnie pomagając moim rodakom i doskonaląc swoje umiejętności w pracy.

  Redakcja: Dla wszystkich zainteresowanych kontaktem ze szpitalem podajemy dane kontaktowe do Pana Jakuba Bednarka:

  E-mail: jakub.bednarek@quironsalud.es

  Telefon: +34 690 85 22 40

  Hospital Quirónsalud Torrevieja

  Ptda. de la Loma, s/n 03184 Alicante (España)

  +34 96 692 13 13 Ext. 13704  – 96 692 57 60 Fax 96 692 27 06 – 616025 202

  www.quironsalud.es

  Dodaj komentarz

  Pisali o nas

   wpChatIcon