Jak się dostać z Torrevieja do … – czyli odległości do innych miast Costa Blanca

Torrevieja niestety niestety nie dysponuje stacją kolejową, jednakże z Torrevieja możesz dostać się do wielu ciekawych miast na Costa Blanca (i nie tylko). Torrevieja ulokana jest w dobrej wypadowej lokalizacji w odległości godziny od Kartageny i La Manga na południu, Murcji na zachodzie, Benidormu i Altei na północ.

Odległości od Torrevieja

Torrevieja to piękne nadmorskie miasto położone w prowincji Alicante, w Hiszpanii. Samo miasto jest tylko 45 km (po linii prostej, do centrów miast) od Alicante – w granicach od 50 do 60 km w zależności od trasy. Trasa może być przebyta autobusem lub samochodem.

  • Alicante – zdecydowanie najlepiej skomunikowane miasto z Torrevieja. Dotrzesz tutaj zarówno z dworca w Torrevieja do centum Alicante, jak i do lotniska.
  • Murcja – dostaniesz się do niej w zbliżonym czasie co do Alicante, masz jednak więcej możliwości konfiguracji Trasy.

Od Torrevieja jest kilka miast i miasteczek, do których można szybko i wygodnie dotrzeć:

  • Cartagena (60 km): To miasto portowe znane jest z zabytków, w tym z Teatru Rzymskiego, który pochodzi z 2 roku p.n.e.
  • La Manga del Mar Menor (60 km): Pas lądu oddzielający dwa morza z możliwością uprawiania sportów wodnych, takich jak nurkowanie i kajakarstwo.
  • Benidorm (115 km): Popularna miejscowość turystyczna znana z tętniącego życiem nocnego życia i rozległych plaż idealnych do pływania.
  • Santa Pola (15km): Miejsce jednych z najlepszych restauracji z owocami morza w okolicy plus niesamowite widoki na plaże.

Jak widać, istnieją dziesiątki ciekawych miejsc, które można odkryć podczas podróży z Torrevieja – wszystkie w zasięgu ręki!

Dodaj komentarz

Pisali o nas

    wpChatIcon