Luis Andreu – o problemach, szansach i Rotary Club w Torrevieja

Przeprowadziliśmy wywiad z osobą, którego życie zawodowe i pozazawodowe związane jest z Torrevieja.

Redakcja: Czy możesz powiedzieć nam kilka słów o sobie? Czym się zajmujesz, gdzie mieszkasz, jak wyglądało Twoje życie biznesowe?

Oczywiście, nazywam się Luis Andreu, urodziłem się w Torrevieja, chociaż sporo podróżowałem po Hiszpanii (ze względu na czas pracy w wojsku). Zawodowo specjalizuję się w marketingu internetowym – SEO i SEM, a obecnie zarządzam miejskim portalem marki w Torrevieja (torrevieja.app), agencją marketingu cyfrowego o nazwie Publicitatte (Publicitatte.com) oraz działem SEO i SEM w firmie konsultingowej z siedzibą w Murcji. Jestem również członkiem Rotary International, a kilka lat temu byłem prezydentem klubu Torrevieja.

Na stronie klubu, czytamy:

Nasz klub spotyka się co tydzień z zamiarem zaproponowania nowych projektów do realizacji zarówno w mieście Torrevieja, jak i poza nim, projekty te odpowiadają 6 obszarom zainteresowań Rotary: Rozwój gospodarek lokalnych, Promocja pokoju, Profilaktyka i leczenie chorób, promocja edukacji, Zdrowie matki i dziecka, Zaopatrzenie w wodę pitną.

Redakcja: Czy możesz opowiedzieć o organizacjach, które prowadzisz i z którymi współpracujesz w Torrevieja?

W Torrevieja współpracuję z różnymi lokalnymi firmami z różnych sektorów, takich jak optycy, firmy budowlane, agencje nieruchomości i restauracje. W niektórych przypadkach służę jako doradca marketingu internetowego, pomagając tym firmom analizować i osiągać wyniki. W innych świadczę usługi, a w niektórych koordynuję całą strategię digitalową za pośrednictwem mojego zespołu.

Redakcja: Jakie widzisz najpoważniejsze problemy, przed którymi stoi Torrevieja?

Pierwszym problemem, jaki widzę, jest wada modelu miasta. W Torrevieja koncentrujemy się na turystyce, ale nie mamy najlepszych plaż, parkingów ani najpiękniejszych domów, które prześcigają sąsiednie gminy oddalone o zaledwie kilka kilometrów. Możemy również omówić fakt, że chociaż mamy 47% zagranicznych mieszkańców, nie angażujemy ich aktywnie w nasze wydarzenia. Powoduje to, że obcokrajowcy trzymają się razem i mieszkają (i kupują) poza miastem, tworząc obraz braku jedności.

Jakie widzisz zalety życia w Torrevieja w porównaniu z innymi miejscami w Hiszpanii?

Główną zaletą jest klimat. Będąc blisko morza, Torrevieja cieszy się bardzo komfortowym klimatem przez cały rok. Wielkość obszaru jest również ważna, ponieważ masz różne strefy do zamieszkania w zależności od tego, czy chcesz być w odległości spaceru od udogodnień, czy mieszkać w spokojniejszej okolicy. Ponadto Torrevieja, ze znaczną populacją obcokrajowców, oferuje festiwale i uroczystości przez cały rok. Należy jednak przyznać, że ceny wynajmu są wysokie, parkowanie jest trudne w lecie i jest to idealne miasto do życia przez cały rok, ale opuszczone latem.

Dodaj komentarz

Pisali o nas

    wpChatIcon